Неділя, 25.03.2018, 05:09
Вітаю Вас Гість

Оренда квартир

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS


Розміщувати оголошення на сайті мають право тільки зареєстровані користувачі!  ФОРМА РЕЄСТРАЦІЇ (всього 3 хв.!!!)
Оголошення посередників автоматично видаляються, а користувач блокується!

 Купити та продати квартири в Івано-Франківську з повним юридичним супроводомОренда житла Івано-Франківськ » 2011 » Квітень » 15 » Як уникнути проблем при здачі квартири
19:06
Як уникнути проблем при здачі квартири
Як би гостро не стояло квартирне питання, все ж таки іноді житло раптом на якийсь час виявляється незатребуваним його власниками. Найпоширеніші ситуації: купили квартиру на майбутнє неповнолітній дитині або ж отримали її у спадок. У цих випадках грамотна здача житла в оренду допоможе не тільки покрити вартість комунальних послуг або за певний термін «відбити» кредит, але й отримати чималий прибуток. А уникнути різного роду проблем при здачі квартири допоможе дотримання простих правил.
Яким чином краще здати квартиру?
Зважившись здавати свою квартиру в оренду, ви можете шукати орендарів самостійно або ж звернутися за допомогою до професійних рієлторів. Зрозуміло, у кожного з цих способів є свої переваги і недоліки.
Головний плюс самостійного пошуку – відсутність необхідності оплачувати послуги рієлтора. При цьому в ріелтерських компаніях нерідко поширена інша практика, відповідно до якої винагорода посереднику виплачує не господар, а орендар. Крім того, здавши квартиру своїм знайомим або знайшовши орендарів самостійно за оголошенням в газеті, ви можете уникнути додаткового оподаткування. Якщо ж ваша угода буде задокументована, то згідно Податкового кодексу, ви зобов’язані будете подати в місцеву податкову інспекцію декларацію про доходи та сплатити прибутковий податок у розмірі 13%, як особа, яка отримує дохід від здачі житла в оренду.
Головний недолік самостійного пошуку – вам доведеться витрачати набагато більше часу і сил на пошук орендаря, що відповідає всім вашим вимогам. Втім, у деяких ситуаціях самостійний пошук орендарів є єдиним способом здати житло: наприклад, якщо обставини змушують вас здати одну з суміжних кімнат у квартирі, або якщо ви здаєте житло, не будучи юридично його власником.
Звернувшись до ріелтерську компанію, ви автоматично перекладаєте всі труднощі, пов’язані з пошуком і підбором потенційних орендарів на плечі ріелтерів. Звичайно ж, звертатися краще не в перше-ліпше агентство нерухомості, А лише в те, що чимало років працює на ринку здачі-найму житла і має гарну репутацію. Особливо важливо те, що співробітники ріелтерської компанії не тільки знайдуть вам відповідного орендаря, але і допоможуть правильно оформити угоду, склавши договір найму.
Як правильно скласти договір найму
Звичайно ж, укладати чи не укладати договір, вирішуєте тільки ви. Іноді, особливо якщо мова йде про здачу квартири вашим знайомим, цілком припустимо засновувати взаємини винятково на взаємній довірі, але все-таки, в більшості випадків, юридичне оформлення угоди допомагає уникнути можливих проблем у майбутньому.
Якщо ви здаєте житло за допомогою посередницьких послуг, то штатним юристом ріелтерської компанії буде заздалегідь підготовлений договір з урахуванням всіх необхідних нюансів. Якщо ж ви зважилися розробляти цей документ своїми силами, рекомендуємо запам’ятати такі важливі моменти.
Перш за все, договір в усьому, аж до дрібниць, повинен відповідати чинному законодавству. Це означає, наприклад, що в ньому неприпустимо вказувати суми в доларах. Не можна використовувати також слово «оренда», оскільки при здійсненні операції здачі-найму житла і орендодавець, і орендар – приватні особи, які, відповідно до Цивільного кодексу, на відміну від юридичних осіб, які не орендують, а знімають або здають житло.
Ще один момент: при укладенні договору найму житла між приватними особами не потрібно звертатися за запевненням до нотаріуса – достатньо лише вказати свої повні паспортні дані та адресу постійного проживання або реєстрації, а після проставити підписи обох сторін.
Крім того, в договорі потрібно вказати всі конкретні відомості про житло що здається в найм : точну поштову адресу – аж до номера квартири, кількість кімнат, метраж загальної та житлової площі. Якщо ж в наймання здається лише частина будинку або квартири, то в договорі має бути точно відображено, що саме здається – кімната, декілька кімнат, частина будинку й т.д.
Термін дії договору збігається з терміном дії оренди. При цьому важливо враховувати, що згідно з Цивільним кодексом, якщо термін здачі житла перевищує один рік, то орендодавець зобов’язаний офіційно зареєструвати договір оренди приміщення. Уникнути подібних формальностей можна, вказавши в договорі термін у 11 місяців, а після закінчення цього часу – укласти новий договір.
Як правильно встановити ціну за знімання житла?
На вартість квадратного метра що здається в найм житла впливає безліч факторів, будь то район, наявність гарної транспортної розв’язки, загальний стан квартири і, зрозуміло, її площа. Рекордсменами по затребуваності на ринку здачі житла є кімнати і однокімнатні квартири.
Вирішуючи, скільки грошей брати з передбачуваних квартирантів, пропонуємо вже знайомий багатьом спосіб. Перш за все, проштудіруйте газети в пошуках оголошень про здачу аналогічних квартир, а потім зателефонуйте по декількох – так ви вірніше за все визначте середню ринкову ціну. Можна порадитися з друзями, знайомими, сусідами – напевно серед них знайдеться той, хто вже стикався з подібним завданням. Якщо ж ви звернулися в агентство нерухомості, то має сенс певною мірою прислухатися до думки фахівців компанії – пам’ятайте тільки, що агентству вигідніше здати швидше, тому рекомендована ціна може бути декілька занижена.
Хочете встановити ціну вище ринкової? Тоді доведеться змиритися з тим, що пошук квартирантів може затягнутися довше, ніж хотілося б.
І ще, зберігати незмінним розмір плати за знімання квартири протягом тривалого терміну невигідно, адже ціни на квартири що здають в оренду постійно зростають. Тому в договорі оптимально передбачити зразкові терміни підвищення розміру оплати.
Окреме питання: включати або не включати комунальні платежі в розмір орендної плати? У принципі, прийнятні обидва варіанти: і при якому ви, отримавши оплату від мешканців, самі йдете в ощадкасу оплачувати комунальні послуги, і при якому комунальні послуги мешканці оплачують самостійно, зрозуміло, передаючи вам чеки.

І останнє, про що Радимо пам’ятати при здачі квартири в оренду: не полінуйтеся, складіть окремий додаток до договору, де містився б докладний опис усього цінного майна, а ще краще – завчасно Застрахуйте його. Тоді, якщо раптом з вини мешканців ваших меблів або побутової техніки буде завдано шкоди, ви зможете не тільки точно знати, з кого питати, але і відшкодувати збитки.

http://poradu.com.ua

Категорія: оренда квартир в Івано-Франківську | | Теги: терміново здати квартиру, квартира в оренду Івано-Франківськ, допомога при здачі квартири

Форма входу

Форма входу

Подача оголошень

Корисна інформація

Twitter

Здати, зняти квартиру

Оренда житла

Довгострокова оренда житла в Івано-Франківську

Винайму квартиру

Підселення (здаю, шукаю на квартиру)

Підселюся (зніму, шукаю підселитися)

Подобова оренда житла в Івано-Франківську

Пошук

Каталог сайтів

Новини та статті

Наше опитування

Яка квартира Вам потрібна?
Всього відповідей: 818

Лічильники

Статистика
Форма входу