Середа, 25.04.2018, 06:41
Вітаю Вас Гість

Оренда квартир

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS


Розміщувати оголошення на сайті мають право тільки зареєстровані користувачі!  ФОРМА РЕЄСТРАЦІЇ (всього 3 хв.!!!)
Оголошення посередників автоматично видаляються, а користувач блокується!

 Купити та продати квартири в Івано-Франківську з повним юридичним супроводомОренда квартир Івано-Франківська

Портал оренди квартир в Івано-Франківську » Як правильно здати,винайняти квартиру в Івано-Франківську » Здати квартиру в оренду в Івано-Франківську » Здача квартир в оренду Івано-Франківськ

Розірвання договору оренди
Згідно з правилами укладення угод договір оренди припиняє свою дію після закінчення терміну оренди. Якщо сторони не виявили бажання продовжити його, орендар повертає орендоване майно орендодавцю. Але трапляється, що договір оренди розривається достроково: або по взаємній згоді сторін, або на вимогу однієї з них. Розірвання по взаємній згоді свідчить про відсутність суперечок і розбіжностей і не передбачає будь-яких труднощів. Дострокове ж розірвання на вимогу однієї із сторін, як правило, негативно відбивається на іншій стороні, тому до такого розвитку подій орендареві слід підготуватися заздалегідь.

Загальні підстави розірвання
Укладаючи договір оренди майна, орендареві слід пам'ятати, що чинне законодавство передбачає право сторін вимагати дострокового його припинення, що означає дострокове припинення прав і обов'язків, передбачених таким договором. Оскільки обумовлені права і обов'язки між суб'єктами господарювання виникають, змінюються і припиняються по їх взаємній згоді, а розірвання на вимогу однієї із сторін свідчить про відсутність такої згоди можна зробити наступний висновок: для дострокового розірвання договору оренди потрібні відповідні підстави.


Таким чином, орендар повинен знати, що сторона договору оренди має право вимагати дострокового його розірвання тільки на основі передбаченому чинним законодавством. Основи для розірвання договору оренди(за винятком оренди державного і комунального майна.) встановлені тільки ЦКУ і при цьому не можуть додатково встановлюватися сторонами в договорі. Для розірвання договору оренди використовуються підстави, передбачені безпосередньо для договору найму (оренда), використання ж загальних норм ЦКУ, що регламентують розірвання будь-яких договорів, не допускається.

Підстави для орендаря
Орендар може ініціювати дострокове розірвання договору оренди на наступних підставах:
орендодавець передав в користування майно, якість якого не відповідає умовам договору і призначенню майна (ст. 784 ЦКУ). З положень ЦКУ виходить, що майно, що передається в оренду, повинне знаходитися в стані, відповідному умовам договору. Якщо ж після передачі будуть виявлені недоліки (дефекти), внаслідок яких майно не відповідатиме стану, про який досягнута домовленість між сторонами договору, орендар має право вимагати розірвання такого договору (оскільки такий стан майна не дозволить орендареві використовувати його у своїй господарській діяльності). Проте якщо орендар буде заздалегідь (при передачі майна до його безпосереднього використання) попереджений орендодавцем про усі його недоліки і після цього прийме таке майно в оренду, у нього не буде права на дострокове розірвання договору;
орендодавець не повідомив орендаря про права третіх осіб на майно, передане в оренду (ст. 769 ЦКУ). Отримуючи майно в користування, орендареві не слід забувати, що відповідно до законодавства відносно рухомого і нерухомого майна можуть виникати різні майнові права, наприклад, право запоруки. Орендар має бути повідомлений про усі права третіх осіб на передане в оренду майно. Розірвання договору оренди можливе у разі неповідомлення орендодавцем про такі права;
орендодавець не робить капітального ремонту приміщення (ст. 784 ЦКУ).

Довідкова інформація
Одностороння відмова від договору оренди не допускається.
Частина 1 статті 291 ГКУ
Орендареві - підприємству торгівлі слід враховувати, що питання розірвання договірних стосунків регулюються нормами ГКУ з урахуванням положень ЦКУ.
На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний на підставах: передбачених Цивільним кодексом України для розірвання договору найму, в порядку, встановленому статтею 188 даного Кодексу.
Стаття 291 ГКУ
Підстави для орендодавця
Підставами для ініціації дострокового розірвання договору оренди з боку орендодавця являються:
орендар користується майном не за призначенням або з порушенням умов договору оренди відносно порядку користування (ст. 773 ЦКУ). По практиці, що склалася, в договорі оренди вказується, з якою метою використовуватиметься майно. Так, оренда приміщення приміром для розміщення кафе, фіксується в договорі. Використання орендарем з яких-небудь причин об'єкту оренди в інших цілях, не передбачених в договорі, надає орендодавцеві право вимагати дострокового розірвання договору;
орендар передав майно в користування іншій особі без дозволу орендодавця (ст. 783 ЦКУ). Орендареві не слід забувати, що право розпорядження майном залишається за орендодавцем. Тому, за загальним правилом здавати майно в суборенду іншій особі можна тільки за умови згоди з орендодавцем. Форма згоди ЦКУ не передбачена, проте на користь орендаря, щоб така згода була зафіксована у письмовій формі (практично дуже складно довести наявність згоди, даної в усній формі). Можна також вказати його в самому договорі наприклад: "Орендодавець підписанням цього договору дає свою згоду на передачу орендарем об'єкту оренди в суборенду"; орендар своїм недбалим відношенням до майна створює загрозу його ушкодженню (ст. 783 ЦКУ). Слід зазначити, що це непроста основа для розірвання договору оренди, оскільки вона містить в собі багато категорій. Так, незрозуміло по яких критеріях встановлюються "недбале відношення" і "загроза ушкодження". Теоретично таке трактування може бути вигідним орендареві, оскільки чим незрозуміліше за положення закону, тим складніше встановити факт їх порушення. Якщо при вирішенні суперечки в суді на етапі апеляції орендодавець оцінить відношення орендаря як недбале і створююче загрозу ушкодженню приміщення (а оцінювати судді будуть за своїм внутрішнім переконанням, в чому їм важко докорити) вищестоящі інстанції не зможуть вирішити суперечку інакше. Щоб уникнути такої ситуації можна в самому договорі оренди встановити критерії, по яких визначатиметься недбале відношення до майна; орендар, зобов'язаний провести капітальний ремонт, не зробив цього (ст. 783 ЦКУ). Орендареві в цьому випадку слід пам'ятати, що, якщо він приступив до проведення капітального ремонту з порушенням встановленого договором терміну у орендодавця немає підстав вимагати його розірвання.
Згідно із статтею 26 Закону України "Про оренду державного і комунального майна" від 10 квітня 1992 р. № 2269 - XII основою для розірвання договору оренди майна державної або комунальної власності (для орендаря і орендодавця), окрім вказаних вище, являється невиконання сторонами своїх зобов'язань. Тобто розірвання таких договорів вимагає значно більше підстав, на відміну від договорів звичайної оренди.
Порядок розірвання
ГКУ передбачає, що сторона, що бажає розірвати договір, повинна звернутися із пропозицією про це до іншої сторони і тільки у разі незгоди іншої сторони розірвати договір або ж у разі неотримання відповіді на пропозицію в 20-денний термін (з урахуванням поштового пробігу) з моменту отримання пропозиції сторона може звернутися до суду для вирішення суперечки.

У зв'язку з цим слід зазначити що при небажанні іншої сторони розірвати договір його розірвання можливе тільки в судовому порядку. У січні 2003 року Конституційний суд України прийняв рішення, яким визначив що встановлення законом або договором досудового врегулювання суперечки не є обмеженням права на судовий захист. Якщо у сторони є підстави для розірвання договору, вона може звертатися безпосередньо до суду.

Розірвання договору означає припинення прав і обов'язків сторін за договором. Якщо договір розривався в судовому порядку, він вважатиметься розірваним з моменту набуття чинності рішення суду. До моменту розірвання договору сторони повинні виконувати свої зобов'язання, оскільки після його розірвання виконання таких зобов'язань виконанню не підлягає.

З розірванням договору тісно взаємозв'язана відмова від договору. На відміну від розірвання припинення договору у зв'язку з відмовою не вимагає звернення до суду, для цього достатньою умовою є бажання сторони (за наявності відповідних підстав), і через сам факт відмови договір вважається розірваним.

Категорія: Здача квартир в оренду Івано-Франківськ | Додав: orenda (12.08.2009)
Переглядів: 4664 | Теги: розірвання договору оренди, дострокове розірвання договору, оренда квартир Івано-Франківськ, умови розірвання договору оренди жи | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Форма входу

Подача оголошень

Корисна інформація

Twitter

Здати, зняти квартиру

Оренда житла

Довгострокова оренда житла в Івано-Франківську

Винайму квартиру

Підселення (здаю, шукаю на квартиру)

Підселюся (зніму, шукаю підселитися)

Подобова оренда житла в Івано-Франківську

Пошук

Каталог сайтів

Новини та статті

Наше опитування

Яка квартира Вам потрібна?
Всього відповідей: 819

Лічильники

Статистика